Sardinie v květnu nebo v září?

Itálie je rozmanitá země kde můžete trávit dovolenou takřka kdykoliv. Bibione, Rosolina Mare, Caorle, Sardinie nebo Sicílie jsou známá místa letních dovolených. Oproti tomu Bormio, Livigno, Paganella, Monte Bondone či Aprica jsou vyhlášená zimní střediska.
Pravidla fóra
Pokud se chystáte do Itálie, cenné informace vám může nabídnou i turistický průvodce po Itálii. Na webu najdete praktické informace i tipy na dovolenou v této jihoevropské zemi.
Odpovědět
Okoun
Příspěvky: 3
Registrován: 30 dub 2010, 16:57

Sardinie v květnu nebo v září?

Příspěvek od Okoun »

Ahoj
Potřeboval bych poradit. Je lepší jet na Sardinii v květnu nebo až v září? Pomožte prosím někdo, kdo už jste tam byl.
Vrbka
Příspěvky: 1
Registrován: 30 dub 2010, 16:59

Re: Sardinie v květnu nebo v září?

Příspěvek od Vrbka »

Zdravím

Mám kamaráda a ten tam létá vždy v polovině září. Líbí se mu, že je moře v této době již pěkně vyhřáté.
Ale když se koukneš na statistiky, tak květen a září jsou skoro teplotně shodné měsíce.

Je ale jasné, že předpověď počasí není nikdy žádná záruka.

S pozdravem
Ucenka
Příspěvky: 1
Registrován: 30 dub 2010, 16:58

Re: Sardinie v květnu nebo v září?

Příspěvek od Ucenka »

Já dávám také přednost září. Moře je opravdová lázeň :) a kolem toho 15.9. tam už nejsou skoro žádní turisti a ostrov je prázdný.

V květnu byste měli počítat ale s občasnýma srážkama. A řekla bych, že i s vyššíma cenama než právě v září..
Okoun
Příspěvky: 3
Registrován: 30 dub 2010, 16:57

Re: Sardinie v květnu nebo v září?

Příspěvek od Okoun »

Děkuji za info.
Hudec
Příspěvky: 1
Registrován: 05 srp 2011, 14:24

Re: Sardinie v květnu nebo v září?

Příspěvek od Hudec »

Musím souhlasit, že bych asi také volil září.

Když jsme tam byli v květnu, bylo moře celkem ještě studené. O pár let později jsme tam byli v září a to bylo úplně jiné kafe.

Když jsme tam byli v září, tak nám jeden celý den pršelo. Ale na Sardinii jsme prožili vždy tu nejlepší dovolenou a budeme se tam rádi vracet.
Okoun
Příspěvky: 3
Registrován: 30 dub 2010, 16:57

Re: Sardinie v květnu nebo v září?

Příspěvek od Okoun »

Tak je vyřešeno. Manželka mi onemocněla a tak stejně budeme muset letět až na konci léta, protože na tom nebudeme teď finančně dobře, když bude marodit.

Všem ale moc děkuju.
Odpovědět