Zámek ve Versailles

Francie to je Paříž a zámky na Loiře, Eifelova věž, zimní Alpy, ale také země módy, elegance, jedinečné harmonie a vynikajících francouzských vín.
Odpovědět
Hudek
Příspěvky: 4
Registrován: 01 dub 2010, 12:39

Zámek ve Versailles

Příspěvek od Hudek »

Dobrý den,
jsem milovníkem historie a tak jsem dostal darem poukaz do Francie. Samozřejmě bych se rád podíval do Versailles, ale jsem po operaci nohy tak bych rád věděl s čím mám počítat. Nevíte někdo jak přibližně dlouho trvá prohlídka zámku a jeho zahrad ? Dá se to vůbec zvládnout za jeden den? Děkuji za odpovědi
Hanca
Příspěvky: 4
Registrován: 07 bře 2010, 19:54

Re: Zámek ve Versailles

Příspěvek od Hanca »

Ahoj

Nevím po jaké operaci jsi a jak moc můžeš chodit, ale prohlídka zámku je určitě náročná!
Ale pokud na to máte celý den, tak to určitě stihnete, nemusíte spěchat - projít si jen to co vás třeba nejvíc zajímá a dělat si i nějaké příjemné přestávky u fontánek.

Zámek Versailles patří k nejnavštěvovanějším místům a to právem, byla jsem úplně uchvácená krásou úžasně uspořádaných zahrad a fontánek.

Zámek je dělen do několika částí:
vpravo je Severní křídlo
úplně vpravo je Opera
vlevo je Jižní křídlo
ve středu je Královské nádvoří
na konci je Zrcadlový sál - dlouhý 79m

Tak doufám, že to zmákneš, musíš si říkat, že to opravdu stojí za to, nic podobného jsi určtiě ještě neviděl! :)
Liduš
Příspěvky: 1
Registrován: 23 úno 2012, 11:19

Re: Zámek ve Versailles

Příspěvek od Liduš »

Dobrý den!
Chtěla bych se Vás zeptat, jestli náhodou nevíte o nějakém zájedu, který by byl soustředěný pouze na zámek Versailles a jeho celkovou prohlídku. Chtěla bych tento zájezd koupit mamince, ale taky má zdravotní problémy a prohlídku celé Paříže spolu s prohlídkou jejího vysněného místa Versailles už by na ni bylo moc. Pokud by jste o něčem věděli, byla bych Vám velice vděčná. Děkuji za každou radu :)
Mazel
Příspěvky: 1
Registrován: 01 dub 2010, 12:45

Re: Zámek ve Versailles

Příspěvek od Mazel »

Dobrý den Liduš

Tak to bude opravdu těžké. Poznávačku jen na zámek Versailles nenajdete. A je pravda, že celá prohlídka Paříže je celkem náročná. Již jsem byl 2x a vždy jsme byli vyřízení.

Jedno řešení by ale bylo. Jeďte s maminkou do Paříže, nechce se normálně na týden ubytovat a pak si prohlídku zámku Versailles můžete užít dosytosti. Vyberte si hotel, který bude v blízkosti a je to.

Bohužel je to jediné, co mě napadlo.
Odpovědět