Měna v Tunisku

Vyslovíme-li Tunisko, někomu se vybaví příběhy Šeherezády z Pohádek tisíce a jedné noci, jinému Kartágo a punské války, ale skutečností je, že si ho oblíbili turisté pro svou dovolenou. Nezapomenutelnou atmosféru z jízdy na velbloudovi po saharské poušti, střídá pohled na historické stavby v Monastiru, potápěčským rájem je Tabarka a oblíbená jsou Hammametská tržiště kde usmlouváte téměř cokoliv.
Pravidla fóra
Doporučení, nebo naopak výhrady k této africké zemi se zařazují sem. Podrobnější informace o Tunisku snad nebudou na škodu.
Odpovědět
Gabca
Příspěvky: 3
Registrován: 07 bře 2010, 19:52

Měna v Tunisku

Příspěvek od Gabca »

Krásný večer

Jedu příští týden do Tuniska, ale nejsem si jistá, jakou měnu si mám vzít sebou, nemůžu nikde sehnat dináry. Myslíte že jsou lepší dolary nebo eura?
Moc díky.
Srsen
Příspěvky: 4
Registrován: 12 bře 2010, 07:59

Re: Měna v Tunisku

Příspěvek od Srsen »

Zdravím,

to je jasné, že nemůžeš sehnat dináry, protože export tuniské měny je zakázán!

Podle mě je jedno, jestli si vezmeš eura nebo dolary, obojí je v Tunisku možné směnit a kurzy jsou u obou měn stejně výhodné.
Tak si užij dovču v Tunisku.
Vrtak
Příspěvky: 6
Registrován: 28 úno 2010, 20:03

Re: Měna v Tunisku

Příspěvek od Vrtak »

Zdravim

Já jsem byl v Tunisku minulý měsíc a bral jsem si sebou dolary. Směnit peníze není žádný problém, směnárny jsou i v hotelích a ve větších městech.
Určitě vyražte na nákupy, všechno je tam hodně levné!
Vocko
Příspěvky: 1
Registrován: 30 dub 2010, 16:59

Re: Měna v Tunisku

Příspěvek od Vocko »

Zdravim

Právě jsem se vrátil z Tuniska a moc jsem si to užil. Určitě doporučuji tuto zemi každému.

Pokud jde o peníze, používal jsem často bankomaty nebo jsem platil kartou. Ostatní lidé, se kterými jsem cestoval, také používali hodně kartu.
Pouze jednou jsem směnil hotovost na dolary a to bylo na letišti při příletu. Euro se dá také bez problémů vyměnit.
Vlasicka
Příspěvky: 3
Registrován: 24 zář 2016, 11:34

Re: Měna v Tunisku

Příspěvek od Vlasicka »

Euro není problém si vyměnit.
Odpovědět