Co poradíte?

Nejjižnější ostrov Kyklád, dříve nazývaný Théra a vzniknuvší gigantickou erupcí kolem roku 1450 před Kristem, je dnes jedním z nejnavštěvovanějších míst Řecka.

Co poradíte?

Příspěvekod Hombre » 28 led 2011, 19:48

Krásný večer

Rádi bychom s manželkou strávili naše stříbrné výročí svatby letos v létě na ostrově Santorini. Tak bych rád věděl pár informací od lidí, kteří v poslední době tento sopečný ostrov navštívili, a které mě zajímají.

Nejdříve pojedeme po pevnině do Řecka, protože bychom rádi použili naše auto i během dovolené, mám totiž nějaké zdravotní potíže. Tak se ptám - jak obtížné je řídit auto v úzkých uličkách města Oia nebo Fira? Je lepší využít leteckou nebo lodní dopravu?

Další důležitá otázka zní - kde je nejlepší oblast pro strávení klidné dovolené? Mám na mysli daleko od klubů a davů lidí. A odkud se dá nejlépe prozkoumávat ostrov. Také bychom rádi viděli tolik známé kaldery (sopečné krátery). A asi poslední požadavek se týká nějaké pěkné písečné pláže.

Snad jsem tolik doatzů neměl, kdyžtak mě omluvte:) Přesto budu rád, pokud mi někdo napíše!!
Hombre
 
Příspěvky: 1
Registrován: 30 dub 2010, 15:50

Re: Co poradíte?

Příspěvekod Kafka » 30 led 2011, 10:59

Fira je docela v pohodě, co se týče řízení, Oia už je trrchu složitější. Občas chybí nějaká značka a hned se lehce ztratíte. Existuje několik cest do města, ale je lepší nechat auto na periferii a jít po městě pěšky, protože se město skládá z malých dlážněných uliček a tak je většina z nich pro dopravu uzavřena.

Co se týče davů, tak si myslím, že v sezóně se jim si nevyhnete. Je to vcelku malý ostrov, zato velmi populární. Důvod, proč je tak populární je, že je velmi krásný!! Takže si myslím, že určitě nebudete zklamáni. Co se týče pláží, mnoho jich tam zase není - je tam buď černý sopečný písek, nebo červený.

Mějte se krásně a hlavně šťastné výročí!!!
Kafka
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01 dub 2010, 11:41

Re: Co poradíte?

Příspěvekod Kafka » 01 úno 2011, 19:01

Jo a ještě jsem ti chtěla říct, že je Santorini také dobře dostupný autobusy. Jezdí většina z nich až do desíti do večera. Vesničky je opravdu lepší zkoumat pěšky, uličky jsou velmi úzké, tak si ušetříte spustu nervů při řízení:) Oia je jedna z nejlepších vesnic na ostrově.
Doporučuji zůstat v Pyrgos, pokud hledáte klidné místo.
Kafka
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01 dub 2010, 11:41


Zpět na Santorini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron