Baxedes nebo Akrotiri

Nejjižnější ostrov Kyklád, dříve nazývaný Théra a vzniknuvší gigantickou erupcí kolem roku 1450 před Kristem, je dnes jedním z nejnavštěvovanějších míst Řecka.

Baxedes nebo Akrotiri

Příspěvekod Pirat » 19 led 2011, 20:40

Ahojky,

nemůžu se rozhodnout - líbí se nám oblasti Baxedes a Akrotiri, ale nevíme o nich nic, tak vás chceme poprosit, jestli nemáte někdo vlastní zkušenosti z tohoto ostrova.
Můžete nám někdo poradit, jaká je tam pláž a jestli jsou tam třeba někde v okolí nějaké taverny?
Povězte nám vše co víte:) moc díky!!!
Pirat
 
Příspěvky: 5
Registrován: 20 úno 2010, 20:00

Re: Baxedes nebo Akrotiri

Příspěvekod Kamca » 20 led 2011, 08:02

Ahojky,

Baxedes je na severní špičce ostrova, naproti městečku Oia, je to nejkrásnější vesnice na ostrově. Nebyl jsem tam delší dobu, takže si nejsem jistý, jak nyní oblast vypadá.

Ale co si já pamatuji, tak byla vesnička Baxedes dříve zcela nedotčená turisty a cestovním ruchem. Možná bylo pár vyjímek - náhodných turistů, co sem zabloudili, a samozřejmě místní, ale ty nepočítám. V době, kdy jsme tam byli, byla pláž posetá zbytky naplavenin. Bylo tam hodně plastových lahví, tašek, a někdy i mořské řasy. Samotná pláž je kombinací skály, oblázků, písku a špíny:( Ale jinak okolní krajina Vám případně tento nedostatek vynahradí. Také si myslím, že už se to jistě od té doby zlepšilo, přeci jen je turismus jejich asi jediný zdroj obživy.

Akrotiri je mnohem známější, i když se nachází trochu dále od Baxedes. Jsou tam červené vulkanické skály, není tam bílý písek jako třeba na tropickém ostrově. Můj názor je ten, že se Akrotiri stále ještě pořád vyvíjí, a samozřejmě hlavním lákadlem pro turisty jsou archeologická naleziště.
Kamca
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 bře 2010, 16:33

Re: Baxedes nebo Akrotiri

Příspěvekod Pirat » 23 led 2011, 19:30

Moc Vám děkuji za tak rychlou odpověď. Takže vy si myslíte, že je Akrotiri lepší?

Hotel, který jsme si vybrali, se nám moc líbí, je blízko zastávky a také u malé pláže. Je červená pláž daleko od zastávky autobusu?
Viděli jsme pár fotek restaurací z okolí hotelu Akrotiri (ten jsme si vybrali) a docela se nám líbily. Doufám, že Vám nevadí, že máme zase další otázky:)
Moc díky za rady.
Pirat
 
Příspěvky: 5
Registrován: 20 úno 2010, 20:00

Re: Baxedes nebo Akrotiri

Příspěvekod Kamca » 27 led 2011, 19:31

Nazdárek, to nevadí, ptejte se, pokud budu vědět, ráda Vám odpovím a napíšu:)
Nevím, které městečko je lepší. V létě si myslím, že bude v Akrotiri mnohem víc lidí. Jsem si jistá, že v Baxedes tak narváno nebude. Také jezdí často autobus z Oia do Baxedes v průběhu letních měsíců. Takže pokud by jste chtěli na nákupy nebo na výlety, vždy se tam dostanete. Nebo si můžete půjčit auto a vyrazit po ostrově, pokud Vám tento způsob dopravy vyhovuje více.

Hlavně si dovču pořádně užijte a přeji hlavně super počasí!!!
Kamca
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 bře 2010, 16:33


Zpět na Santorini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron