Počasí v říjnu

Největší a asi i nejznámější řecký ostrov s jeho mínojskými paláci, nejdelší evropskou soutěskou Samaria, benátskými památkami, dvěma letišti a v neposlední řadě i řadou pláží pyšnících se Modorou vlajkou.
Další informace
Nádherný řecký ostrov opředený bájemi. O tom, co jste v souvislosti s ním prožili a co vás zajímá se diskutuje zde. Podrobné informace se spoustou zajímavostí najdete na stránkách .

Re: Počasí v říjnu

Příspěvekod greek » 25 srp 2012, 01:29

Tak už jen 3 dny .... :o)
Jejda, se těším, moc! Bude tam hafo známých a přátel, takže veselo. Až dojedeme na místo, dám si to ledově vychlazený pivo a budu se kochat mořem. To mě uklidňuje a není nad to na pár dnů vypnout a na nic nemyslet.
Naopak, zpřísnili se podmínky a ti tzv. "poradci" odpadávají. Kdo to dělá poctivě, uživí se. A ti, kterým jde jen o prachy, ti ať vychcípají :-)
Dělám to nezávisle na provizi, raději mít méně, protože vím, že spokojený klient = nejlepší a nejlevnější reklama. Neumím být prevít a okrádat lidi, to je proti mému přesvědčení..
To máš ale v každém oboru stejné, jde jen o to natrefit na poctivého člověka. Viz. třeba cestovky, že? :o)
greek
 
Příspěvky: 23
Registrován: 13 dub 2012, 03:10

Re: Počasí v říjnu

Příspěvekod Angel » 28 srp 2012, 09:02

Už se asi někde opékáš na pláži s pivkem co? závidím, já si pár dní ještě počkám.
Angel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 02 bře 2010, 17:25

Re: Počasí v říjnu

Příspěvekod greek » 18 zář 2012, 19:41

Opékání skončilo, bohužel. Ale letos se tam asi ještě vrátíme.
Teď si užíváte vy, tak doufám, že máte fajn počasí a všechno je v pohodě. Poslední týden tam bylo docela divoké moře, tak snad už to ustalo.
greek
 
Příspěvky: 23
Registrován: 13 dub 2012, 03:10

Re: Počasí v říjnu

Příspěvekod greek » 25 zář 2012, 22:00

Angel,

spletl jsem si to, myslel jsem, že už tam jste. Ale v pátek to přijde... Svým způsobem Ti závidím, hned bych se vrátil. Ale na chmury není čas, práce je hodně, tak se utěšuju tím, že za pár týdnů si to zopakujeme. Sice nebude teplo, ale o to více zábavy :-)
Jo a ohledně toho levného krámku v Chanii, nepodařilo se nám ho najít. Respektive tam už asi není, místo toho jsou nějaké hadry (oblečení).
Užij(te) si Krétu, přeji pohodu a hodně zážitků!!! A potom napiš, jak bylo. T.
greek
 
Příspěvky: 23
Registrován: 13 dub 2012, 03:10

Re: Počasí v říjnu

Příspěvekod Angel » 15 říj 2012, 10:38

Tak jsem také zpět. :) Bylo pohádkově, škoda že už je to za námi. I počasí nám docela přálo, pršelo nám snad jen 2x a to chvilku.
Takhle se mi to líbí, žádné pařáky, žádné návaly lidí.......klídek a pohoda. Akorát by to chtělo o něco delší.

To máš fajn, zda-li se tam ještě letos dostaneš, sice bude počasí už nic moc, ale na slezinu s přáteli akorát. My si budeme muset počkat na příští rok.
Angel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 02 bře 2010, 17:25

Re: Počasí v říjnu

Příspěvekod greek » 26 říj 2012, 22:15

Bylo pohádkově? To je fajn! A co jste stihli poznat, kde jste všude byli? Byli vám mé rady k něčemu, výletničili jste? Kde všude jste byli?
Jestli se vám tam líbilo a chcete si to zopakovat, doporučuju jaro, jet tam v květnu - červnu, to je tam klid a naprosto úžasná příroda. A nebo v dubnu, ještě lepší, ale to byste museli do Athén a odtamtud na Krétu, z ČR nic nelétá v tu dobu. Moře je studené, žádní turisté, ale o to více zážitků...
My máme plánů hodně, snad to vyjde. V zimě na Krétu, potom do Říma na prodloužený víkend,na konec jara už máme letenky do New Yorku, potom zpátky na Krétu... A hlavně, většinu roku ve Vídni... stěhujeme se :o) Pryč odsud, tady nás nic dobrého nečeká. Čeká nás "revoluce", snad to ustojíme. A co vy??? Zopakujete si Krétu, líbilo se vám tam, nebo ne???
greek
 
Příspěvky: 23
Registrován: 13 dub 2012, 03:10

Re: Počasí v říjnu

Příspěvekod Angel » 31 říj 2012, 12:28

Kaliméra :D

JJ opravdu pohádkově. Hotel Adelais je senzační, ideální pro odpočinek, načerpali jsme sílu do dalšího roku.

Moc výletů jsme nedělali, spíše jsme jezdili autem po větších okolních městech a procházeli se, popřípadě zašli do nějaké restaurace. Prostě taková pohodička. Navštívili jsme Chanii, Rethymno a plno dalších městeček.
Jediný větší výlet, který jsme si udělali, byla soutězka Samari. A opravdu byl výlet celkem náročný, šli jsme to také skoro 6 hodin. Ale stálo to zato a ani nás nešlo tolik.
Jet takhle na konci sezony se opravdu asi vyplatí. Je to úplně jiný styl dovolené.

Určitě nám tvé rady pomohli, člověk si udělá obrázek a dozví se tipy kam vyrazit. Navíc se k nám Řekové chovali úžasně, zvolili jsme tvou taktiku a naučili se základní fráze. Problém byl, když na nás začali pak mluvit a my už jsme nerozuměli :) zbytek konverzace probíhal v angličtině.

Domu jako dárky jsme dovezli na tvé doporučení koření a olivový olej a všem jsme udělali radost (tedy se tak alespoň tvářili).
Manželka si tam koupila nějakou kosmetiku s olivovým olejem či co a jááááááá .........já jsme si koupil parádní kožené boty, tak snad něco vydrží :D

Koukám ale, že jsi po dovolené s životem nějak zatočil? Samé cestování a nakonec stěhování se do Vídně? co tam? Je pravda, že nás tu nic dobrého nečeká, ale chce to elán se takhle rozhodnout. Také by se mi líbilo někdy tady od tud vypadnout, ale kvůli rodině tu budu asi už uvázaný navždy jako pes.
Angel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 02 bře 2010, 17:25

Re: Počasí v říjnu

Příspěvekod greek » 04 lis 2012, 23:08

γεια άγγελος !

Při první návštěvě a na takovou dobu nemá význam plánovat moc výletů, dobře jste udělali, že jste si projeli okolí a užili si atmosféru.
Jj, pravda, to jsem asi zapomněl říct, když se začnete bavit (řecky - fráze), hned s vámi budou komunikovat:-)
Kořením a olejem potěšíte vždycky, určitě toho, kdo občas vaří, což je asi každý. A ty kožené boty mají hodně dobrou pověst, určitě Ti vydrží. Sice to není můj styl a nikdy jsem si je ani nezkusil, ale údajně jsou super.
Jestli plánujete dovolenou na příští rok a uvažujete o Krétě, zkuste rady, které jsem psal kdysi .... sehnat levnou letenku a ubytování na místě. Úspora je jasná.
Jsem rád, že jste si prošli Samarii, je to zážitek, že? A když fotíte, o to víc to oceníte.

Kdepak, po dovolené se životem nijak netočíme.... jen máme pár plánů na cesty. A ohledně Vídně, to byla příležitost. Tak víš jak, život je otázkou priorit. Dělat někde za 4 násobek a mít se tam lépe, proč ne.Nemáme "boudu", ke které bychom museli být uvázaní, doma je tam, kde je nám aktuálně nejlépe. A když vidíš dění v ČR, tak je jasné, že "všude dobře, tady ne".
greek
 
Příspěvky: 23
Registrován: 13 dub 2012, 03:10

Re: Počasí v říjnu

Příspěvekod Angel » 19 lis 2012, 08:31

Příští rok dám určitě na tvé rady a naplánuju to více. Letos na to nebyl nějak čas a ani chuť. Prostě jsme vzali první nabídku, která se nám líbila.

A určitě, pokud máš tu možnost, tak zdrhej :) Je to sice smutný, ale tady opravdu nikoho nic dobrého nečeká. Naopak mi přijde, že to bude pořád horší a horší. Prý už jsme si krizí prošli, ale mě přijde, že se do ní teprve řítíme.
Angel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 02 bře 2010, 17:25

Re: Počasí v říjnu

Příspěvekod greek » 09 dub 2013, 22:49

Ahoj Angel,
tak jak letos? Opět Kréta? :o)
greek
 
Příspěvky: 23
Registrován: 13 dub 2012, 03:10

PředchozíDalší

Zpět na Kréta

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron