Výlety

Ostrov, na kterém si nechala ne bezdůvodně vybudovat zámek Achilleion Alžběta Bavorská (císařovna Sissy) a zároveň velmi často vyhledávané letovisko s legendárním Kanálem lásky.

Výlety

Příspěvekod Pluto » 22 lis 2010, 20:11

Ahoj

Jedu v červnu na 10 dní na řecký ostrov Korfu, tak bych se rád zeptal, jestli mi někdo může doporučit nějaké dobré jednodenní výlety?
Slyšel jsem, že se můžete dostat lodí do Albánie?

Pokud někdo znáte ceny výletů a máte nějaké tipy, budu vděčný za jakoukoliv informaci.
Pluto
 
Příspěvky: 4
Registrován: 25 úno 2010, 20:04

Re: Výlety

Příspěvekod Hvozd » 24 lis 2010, 19:48

Zdravím

Hezký výlet z Korfu je na ostrov Paxos.
To obnáší velmi brzy vyrazit, protože loď odplouvá z Korfu už tak v 7h. ráno (většinou úterý a sobota), ale zase to má výhodu, že jste už v 8h ráno ve městě Gaios a tudíž máte dost času na prozkoumání ostrova.

Já bych navrhoval tento plán výletu: Příjezd do Gaios v 8h ráno. V klidu posnídat na hlavním náměstí, pak se chvíli procházet po přístavu a v 10h chytit autobus do Longos.

V Longos se buď můžete projít po pláži nebo pěšky dojít až do starého mlýna, odkud je fantastický výhled na přístav. Pak chytit v 11.50h autobus do Lakky.
Zde budete mít čas se projít uličkami a v klidu si vychutnat skvělý řecký oběd v některých z mnoha taveren či přístavních kaváren.

Odpoledne se můžete zase autobusem dostat zpět do přístavu Gaios, kde určitě budete mít ještě chvilku na nákupy nebo procházku po městě. Kolem 16h Vám pak odplouvá loď zpátky na Korfu.

Radši se ale ujistěte, že jizdní řády na Paxosu jsou pořád platné. Ten co jsem použil, je možná pár let starý, i když se zdá, že je pořád stejný, ale člověk nikdy neví:)

Tak hezký výlet a užijte si dovču!
Hvozd
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30 dub 2010, 15:51

Re: Výlety

Příspěvekod Pirat » 26 lis 2010, 15:33

Nazdárek,
taky jsme byli na Korfu a my jsme prozměnu podnikly výlet do cca hodinu lodí vzdálené Albánie a potom ještě na ostrov Parga. Na Pargu jsme se ještě vraceli, protože se nám tam moc líbilo a nestihli jsme si prohídnout všechno co nabízela. :)
Pirat
 
Příspěvky: 5
Registrován: 20 úno 2010, 20:00

Re: Výlety

Příspěvekod Kapka » 02 pro 2010, 19:19

Výlety na lodi jsou skvělé, zvláště třeba barbeque. To je v podstatě výlet lodí (někdy bývá s proskleným dnem), kdy jedete podél pobřeží Ionských ostrovů několik hodin, a relaxujete. Poté je velké barbeque-grilování na pláži. Většinou to je s průvodcem, ale to Vám vše řeknou buď na hotelu nebo kde budete ubytováni.

Jestli budete mít i delegáta, tak většinou jezdí s klienty jejich delegát.
Kapka
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 úno 2010, 17:08

Re: Výlety

Příspěvekod Gumik » 06 pro 2010, 17:14

Ahoj

Před pár lety jsem byl v Kalami a jel jsem na výlet do Albánie. Byl to organizovaný zájezd s delegátem. Brzo ráno nás vyzvedli z hotelu a jeli jsme do přístavu. Následoval rychlý přejezd katamaránem do Albánie, cca 40 minut. Vzal nás na hodně míst, měli jsme i oběd a také jsme navštívili byzantskou pevnost.
Cenu už si přesně nepamatuji, ale bylo to něco kolem 50€. V Albánii musíte být připraven na to, že je to země, kde se válčilo. Je tam horké počasí, jak to je u pevninského Řecka.
Na konci dne jsme sice byli všichni vyčerpání, ale zážitek rozhodně za to stál!
Bylo to fascinující místo.
Přílohy
Korfu2.jpg
Výlet na Korfu
Korfu1.jpg
Výlet na Korfu
Gumik
 
Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2010, 11:32

Re: Výlety

Příspěvekod autovylet » 20 úno 2015, 16:43

Korfu jsme projeli za jeden den cele, samozrejme by se dalo prozkoumavat vic, to asi kazdy recky ostrov, ale jak je Korfu maly, da se to v pohode.
autovylet
 
Příspěvky: 3
Registrován: 20 úno 2015, 16:38


Zpět na Korfu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron