Líbánky na Cinque Terre

Itálie je rozmanitá země kde můžete trávit dovolenou takřka kdykoliv. Bibione, Rosolina Mare, Caorle, Sardinie nebo Sicílie jsou známá místa letních dovolených. Oproti tomu Bormio, Livigno, Paganella, Monte Bondone či Aprica jsou vyhlášená zimní střediska.
Další informace
Pokud se chystáte do Itálie, cenné informace vám může nabídnou i turistický . Na webu najdete praktické informace i tipy na dovolenou v této jihoevropské zemi.

Líbánky na Cinque Terre

Příspěvekod Stika » 03 kvě 2010, 20:30

Ahoj všichni

Chtěli bychom strávit naše líbánky na italské riviéřě na Ligurii. Je to na severovýchodě Itálie. Cinque je součástí světového dědictví UNESCO.

Hledám nějaké pěkné ubytování. Možná by to mohlo být i trochu luxusnější. Zajímalo by mne, co si tam můžeme prohlédnout a co určitě nemáme vynechat.

Těším se na vaše odpovědi.
Stika
 
Příspěvky: 5
Registrován: 01 dub 2010, 11:42

Re: Líbánky na Cinque Terre

Příspěvekod Alfik » 06 kvě 2010, 13:08

Byli jsme tam v loňském roce v září. Byli jsme absolutně nadšeni. Pěkná příroda, nádherně romantické. Takhle bych si asi představoval týden líbánek.

Cinque Terre je celkem pět vesnic, které jsou terasovitě postaveny a hodně těsně vedle sebe. Ty domy jsou nové i staršího data.
My jsme byli ve Florencii a pak jsme na pár dní jeli do Manarola. Tak jsme spali na ubytovnách, to bylo super. Jenže to není nic pro vás, tady jsme spali holky a kluci zvlášť. To by pro vás nebylo.

Jeli jsme a šli jsme D`Amore z Rio Maggiore - Manarola – Corniglia do Vernazza. Cesta vedla podél pobřeží. Pohled na azurově modré moře byl tak uklidňijící, na druhé straně bílé vesničky. No pohoda. Když už jsme byli unavený, tak jsme si sedli do vlaku a jeli jsme několik stanic vlakem pěkně jsme si odpočinuli a třeba i prospali a pak jsme zase pokračovali dál.

Bylo to moc pěkné a rád na to vzpomínám.
Přílohy
Italie14.jpg
Italie
Alfik
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04 bře 2010, 20:58

Re: Líbánky na Cinque Terre

Příspěvekod Stika » 06 kvě 2010, 20:21

Moc děkuji za odpověď, vypadá to, že to bude zajímavé. Alespoň mám pár bodů a už si mohu i něco naplánovat. Ještě se podívám do Googlu a když tam něco najdu, budu tak drzá a ještě se vás zeptám.
Díky
Stika
 
Příspěvky: 5
Registrován: 01 dub 2010, 11:42

Re: Líbánky na Cinque Terre

Příspěvekod Sluha » 10 kvě 2010, 20:04

Ahoj

Také jsme před cestou hledali na internetu a také jsme tam našli spoustu zajímavých rad.

Nejlepší je jet asi autem nebo vlakem. My jsme celou cestu jeli vlakem a i na místě jsme cestovali vlakem. V Cinque Terre je stejně problém s autem. Tam totiž není kde zaparkovat. Vlakem to bylo i mnohem rychlejší a pohodlnější

Přeji pěknou dovolenou a hezky si to užijte
Sluha
 
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2010, 11:37

Re: Líbánky na Cinque Terre

Příspěvekod Stika » 11 kvě 2010, 19:12

Moc ti děkuji, za tvoje doporučení. Už jsme se také rozhodli, pojedeme vlakem. Už jen proto, že trať vede podél pobřeží a myslím si, že to bude pěkný začátek naší první společné dovolené co by manželé.

Moc děkuji
Stika
 
Příspěvky: 5
Registrován: 01 dub 2010, 11:42


Zpět na Itálie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron