Jsme čtyři ženský a chceme do Chorvatska, poraďte! [ 1241 ]

Dlouhodobě nejoblíbenější prázdninová destinace českých turistů. Nabízí nejen průzračně čisté moře s povětšinou oblázkovými plážemi, své velmi členité pobřeží se stovkami ostrovů a ostrůvků, ale také také úžasný Plitvický park s desítkami vodpopádů nebo historický Dubrovník.
Další informace
Chorvatsko patří tradičně k českými turisty nejnavštěvovanějším zemím. Pláže podél jadranského pobřeží jsou vyhlášené především čistotou vody. Turistické informace ne jen o nich naleznete na webu věnovanému .

Jsme čtyři ženský a chceme do Chorvatska, poraďte! [ 1241 ]

Příspěvekod Monca » 15 dub 2010, 20:29

Krásný večer cestovatelé

Chceme 4 kámošky leteět někdy konce května do Chorvatska. Nevíme co si máme vybrat a proto vás prosíme o radu. Myslíte si, že je to lepší na Istrii nebo si máme vybrat Dalmácii? Kde si myslíte že se dá jen tak courat po městě a taky kam se dá zajít, abychom se taky trochu pobavily?

Jaký jsou tam pláže? Oblázky nebo písek? Kde jsou lepší pláže? Jaký památky bychom měli navštívit? Dá se tam půjčit auto?
Už jsme byly několikrát ve Španělsku a v Řecku. Máme takovou představu, že bychom si půjčily auto objeli tam nějaký památky. V poledne bychom si udělaly polední klid a večer někam na nějaký dobrý jídlo asi by to měly být nějaké místní speciality.

Těším se na vaše tipy a rady.
Monca
 
Příspěvky: 2
Registrován: 02 bře 2010, 17:24

Re: Jsme čtyři ženský a chceme do Chorvatska, poraďte! [ 124

Příspěvekod Samba » 17 dub 2010, 18:36

Znám několik pěkných míst v Chorvatsku.

1.okolí Poreče na Istrii
2.Dubrovník v Dalmácii


Třeba do Poreče můžete klidně jet autem, cesta trvá nějakých 9 hodin. Možná by nebylo špatný jet půl cesty, někde v Rakousku přenocovat a udělat si volný den a třeba jet dál.

Do Dubrovníku se lítá a to dost často, možná se dá koupit i jen letenka. Obě města jsou moc pěkný na procházky i restaurací tu je až až myslím, že nestihnete ani všechny navštívit.

Pláže jsou si myslím v obou městech stejný, pobřeží je skalnaté a opalovat se dá. Určitě bych doporučila boty do vody, v Chorvatsku budeš těžko hledat písečnou pláž, ale odměnou ti za to bude nádherný průzračný modrý moře.

Taky se mi hodně líbilo v Pule, Vrsar, Opatija.
Myslím, že budete mít problém si vybrat.
Přílohy
Chorvatsko10.jpg
Chorvatsko
Samba
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2010, 20:11

Re: Jsme čtyři ženský a chceme do Chorvatska, poraďte! [ 124

Příspěvekod Srsen » 18 dub 2010, 20:52

Jestli chcete letět, tak bych určitě doporučila Dubrovník. Na Istrii můžete jet autem :!: . Byli jsme tam letos ve Vrsaru, byla to super dovolená.

Byla to naše svatební cesta.
Srsen
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12 bře 2010, 07:59

Re: Jsme čtyři ženský a chceme do Chorvatska, poraďte! [ 124

Příspěvekod Pepek » 19 dub 2010, 19:46

Já jsem tedy měl jidinečný zážitky z ostrova Hvar a stejnojmeného města Hvar. Určitě taky není špatný navštívit Trogir, Split, Zadar, Šibenik. Taky bych doporučil ostrovy Kvarner a Kornaty.

Takový můj tip, dají se koupit lístky na 14-ti denní pobyt na lodi podél Chorvatského pobřeží. Někdo to moc nemusí, ale pro mne a mojí ženu to byla prostě nádhera.

Jestli o tom něco budeš chtít vědět rád napíšu.
Přílohy
Chorvatsko5.jpg
Chorvatsko
Pepek
 
Příspěvky: 6
Registrován: 20 úno 2010, 19:59


Zpět na Chorvatsko, Černá Hora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron