Výlety na Chalkidiki

Kassandra, Sithonia a Athos tvoří jednu z nejoblíbenějších destinací pevninského Řecka se stovkami kilometrů pobřeží plného rozlehlých písčitých pláží a s jednou z nejčistších vod evropského kontinentu.

Výlety na Chalkidiki

Příspěvekod Judit » 21 dub 2010, 14:44

Krásný den

3 týdny naší letní dovolené stravíme letos v Řecku na poloostrově Chalkidiki. Právě jsem se rozhodli, že bychom si naplánovali výlety. Budeme mít půjčené auto na 12 dní. Nejprve jsem plánovali první polovinu dovolené na Olympské Riviéře. Nakonec jsme se rozhodli jinak a pobyt jsme si zaknihovali na celé tři týdny na Chalkidiki.

Dostala jsem několik tipů, znáte prosím někdo okolí Kavaly? Pak by mne zajímalo, jestli se dá někde přejet na ostrov Thassos. Jestli to vůbec stojí za to, tam jet na jeden den.

Kassandra a Sithonia by nás také eventuelně zajímaly. Prosím znáte někdo nějakou typickou řeckou tavernu? Jestli někdo víte o nějakých pěkných zálivech?

A teď se ukažte znalci Řecka -:)
Judit
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11 bře 2010, 15:00

Re: Výlety na Chalkidiki

Příspěvekod Dinky » 22 dub 2010, 20:21

Ahoj

Kavalla má přes 50 tisíc obyvatel. Kolem téměř celého města jsou hradby, jedná se o historické město. Je tam hrad, který ještě postavili Turci. Ještě je tam možnost vidět starou školu, kde vyučoval korán. Taky tam je rodný dům Mehmeta Aliho, zakladatele poslední egyptské dynastie. Mezi 19. a 20. stoletím se v Kavalle zpracovával tabák, z téhle doby je tam možné vidět vily a honosné domy obchodníků a kupců.

V Olympii můžete vidět vykopávky staré Stagiry. Zde se narodil Aristoteles. V Ierissos je možné navštívit starou továrnu na lodě vyrábějí se tu dřevěné lodě.

Výlet do Athosu si myslím, že můžete klidně vynechat. Tam se dostanete jen do Uranopolisu, tam je zeď před kterou stojí a hlídají vojáci. Za zdí je pak samostatná republika mnichů v klášterech. Jestli máte zájem se tam podívat, tak si povolení musíte vyřídit už z domova. Pozor ženy tam nesmí!

V Sithonii je spousta pěkných zálivů při troše štěstí tam můžete být i docela sami.
Přílohy
Chalkidiki2.jpg
Chalkidiki
Dinky
 
Příspěvky: 3
Registrován: 08 bře 2010, 19:15


Zpět na Chalkidiki

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron